Přeskočit na obsah

Úvodní stránka » Baccarat » Designéři » Philippe Starck

Philippe Starck

Dnes je Philippe Starck jedním z nejznámějších světových designérů a také již několik let i doslova ikonou Baccaratu. Svůj elektický přístup k tvorbě využívá nejen v architektuře, nábytkovém designu, ale i u běžného spotřebního zboží.

Již v roce 1982 se Starck setkal se zaslouženou slávou díky výzdobě soukromého apartmá tehdejšího předsedy Françoise Mitterranda v Elysejském paláci a také díky návrhu Café Costes.

Pracoval pro mnoho luxusních hotelů a slavných módních návrhářů. Jeho díla jsou opakovaně prezentována ve světových muzeích a důkazy jeho talentu tak naleznete po celém světě.

V roce 2002 vyzval Baccarat Starcka k vytvoření svého nového sídla, které se nachází v paláci po Marii-Laure de Noailles na náměstí Place des Etats-Unis. Koncept, který vytvořil, byl objevem “diamantu v popelu“. Jeho pojetí mu umožnilo pohrát si s kontrasty mezi krásou a čistotou křišťálu a surového betonu na stěnách butiku.

Philippe Starck se drze vrátil k tradici Baccaratu a vytvořil kontroverzní dílo ve kterém spojil klasické dědictví v podobě lustru Zenith a pro Baccarat do té doby unikátní černý křišťál. Hra paradoxů a kontrastů mezi světlem čistého křišťálu a jiskrou onyxu, mezi denním světlem a temnotou noci. Philippe Starck se svým jedinečným uměleckým talentem tak obnovil zapomenuté kouzlo tradice.

S kolekcí "Darkside“ nás Philippe Starck zve na prohlídku nejtemnější strany přírody, ze které vystupuje jiskra a světlo křišťálu v celé kráse.

Crystal Heritage - oficiální partner Baccarat pro Českou republiku