Přeskočit na obsah

Paláce

Paříž

Baccarat se nachází v legendárním sídle na adrese Place des Etats-Unis 11 v Paříži.

Můzou této jedinečné soukromé rezidence bývala Maria-Laure de Noailles (1902 – 1971), která metamorfovala toto magické místo plné pompéznosti a tradice do domova mnoha malířů, spisovatelů a hudebníků. Znovu a znovu reorganizovala rozvržení a design tohoto paláce tak, aby vyhovoval jejím náladám.

Nemohlo být lepšího místa pro nový domov Baccaratu. Philippe Starck byl okamžitě unesen myšlenkou vytvořit tento nádherný projekt. Dostal ve svém počínání volnou ruku a vytvořil extravagantní místo plné úžasu a překvapení pro tuto přední mezinárodní luxusní značku.

Místo o rozloze 3000 m2 se stalo novým domovem sídla Baccaratu, butiku, galerie, muzea, restaurace a originálního Velkého Sálu, který je vyjímečný svým zpracováním.

Maison Baccarat je místem střetu mnoha úspěchů: nejvyhlášenější značky s jejími nejkrásnějšími kusy Art de Vivre, šperky, doplňky a legendární sbírkou.

Moskva

Po Paříži v roce 2003, otevřel Baccarat svůj druhý palác v únoru 2008 v Moskvě, v místě plném historie: 19-21 Nikolskaya ulice.

Baccarat a Rusko je především o příběhu elitního přátelství mezi krystalérií a ruskými cary.

Mistrovská díla z historických sbírek, včetně Tsar kandelábru – jedním ze dvou dochovaných – včetně honosného servisu Tsar, vyrobeného z dvojité stěny v kombinaci s kobaltově modrým odstínem, jsou vystaveny v Paříži v muzeu Baccarat.

Philippe Starck, pro kterého je křišťál zdrojem mistrovské inspirace, dostal volnou ruku pro vytvoření nového paláce Baccarat. Okamžitě věděl jak naložit s místem, které je protkáno vzpomínkami a jak je přetvořit do iluzí, které luxusní značka vyvolává.

V přízemí se nachází Baccarat sbírka složená ze vzácných kusů osvětlení či hodin, vystavená na lesklých displejích. Philippe Starck opět akcentoval kontrast mezi Baccaratem a sofistikovaným nábytkem: impozantní zrcadla, křišťálová výstavní okna, obří křištálový stůl s osvětlenou deskou, který pojme široké spektrum interiérových dekorací.

V srdci tohoto paláce, ve druhém patře, se nachází Crystal Room, který je skutečným obyvatelným prostorem. Přestože tomuto prostoru vtiskl Philipp Starck tvář modernosti a odvahy, zachoval si palác svůj původní originální ráz.

Crystal Heritage - oficiální partner Baccarat pro Českou republiku