Přeskočit na obsah

Úvodní stránka » Baccarat » Designéři » Aude Lechère

Aude Lechère

"Má práce je především organická a vždy má velmi blízko k přírodě. A i když se mi líbí sochy, až ve špercích cítím život."

Smyslné, nápadité a velkorysé, šperky navrženné Aude Lechere se přiklání k středověkému dědictví s puncem současnosti. Kde čas nelze uchopit, a kde sochařské zhmotnění předchází samotné tvorbě.

Díky článku jednoho žurnalisty do amerického časopisu "W" a poznámce o prstenu její vlastní tvorby s názvem« Cardinal », který měla v průběhu rozhovoru na ruce, podepsala Aude Lechére svou první smlouvu s Barney’s New York a nastartovala tím svou kariéru ve Spojených státech.

V roce 2011 se Aude spojila s Baccaratem a  navrhla výlučně pro tento křišťálový dům kolekci šperků s názvem "Les Sous Bois". Kolekce má celkem 3 hlavní přírodní motivy, které ji rozdělují do řad s poetickými názvy "Mur Mur", jehož inspirací byly plody žaludů; "Mystére", s podobou kapky rosy spadlé na list plovoucí po vodní hladině; a nakonec "Merveille", plástve ukrývající medové poklady, třpytící se skrze svou organickou schránku.

Aude Lechére si pohráva nejen s motivy, ale i s technickým provedením výroby samotných šperků. Ty jsou vždy zasazeny ve stříbře, se kterým Aude pracuje i ve více rovinách, či jej různě vrství a vytváří tak jedinečný efekt. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=msSM3fgILFQ

Crystal Heritage - oficiální partner Baccarat pro Českou republiku