Přeskočit na obsah

Muzea

Galerijní muzeum, Place des Etats Unis

Oslňující kolekce, sady sklenic vyjímečného řemeslného zpracování, vázy a dekorativní předměty demostrující bezkonkurenčín technické a stylistické dovednosti, které odrážení vývoj růžných směrů umění.

Sekce "Alchemy" od Gérarda Garousteho je rotunda věnována mimořádnému know-how Baccaratu.

Prostor byl malířem byla plně dekorována baldachýnem s motivy alegoií zabývajícími se čtyřmi elementy: vodou, zemí, vzduchem a ohněm, které jsou nezbytnými prvky pro téměř alchymistické realizování křišťálu. Můžeme zde objevit řadu mimořádných kusů včetně vázy "Simon", představující "Vodní alegorie" a "Zemní alegorie", stejně jako šachovnice, jejíž některé figury byly inspirací pro tvorbu Gérarda Garousteho. Část "Mimo limity" je výrazná čtyřmi tématicky různými vytrínami: "Příběhy z dálek", "Designéři", "Celebrity" a "Ženskost a lehkost", které znázorňují různé aspekty aspekty vyjímečnosti know-how Baccaratu.

Legendární kusy, které byly představeny během několika Světových Výstav, přestavují technické dovednosi týkající se ornamentálnosti  - ať již jde o řezání, rytí, smaltování či zlacení: "Turecký smaltovaný set na mocca kávu"-mistrovský kus z výstavy v roce 1887, či "Sloní váza" z roku 1880, jsou jen dvěma příklady zmnoha. Mezi nejnovější obdivované kusy patří kolekce vytvořené známými designéry, jako jsou například Georges Chevalier, Ettore Sottsass, Roberto Sambonet, Van day Truex a Marcial Berro či prestižní komise vytvořené pro hlavy států, královské a císařské rody z celého světa nebo mezinárodních celebrity (císař Japonska, princ z Walesu, Josephine Baker...)

A nakonec jedna vitrína věnovaná technickým ilustracím skla v různých fázích vývoje opracování: vázy, sklenice, šperky a osvětlení vyfoukané s neuvěřitelnou lehkostí pomocí lidského dechu.

11 place des Etats-Unis
75 116 Paříž, Francie
Nejbližší stanice metra: léna (linie 9) nebo Boissiére (linie 6)

Přístupné pro osoby se zdravotním postižením

Otevřeno od pondělí do soboty od 10:00 do 18:30
Zavřeno v neděli, úterý a o svátcích

Vstupné: 5 € za osobu
Snížené vstupné: 3,5 € za osobu (skupiny a studenti do 25 let, zvláštní žadatelé)
Volný vstup: mladiství do 18 let, osoby zdravotně postižené

Skupinová prohlídka na rezervaci pouze do oddělení Dědictví ( max. 15 osob)

 

Baccarat křišťálové muzeum, manufaktura

Vítá návštěvníky se zájmem o více než 5000 nadčasových uměleckých kusů.

Manufaktura poskytuje další informace o historii jedinečného ručního umění křišťálu, která se zdokonaluje již od roku 1764 od svého vzniku v městě Baccarat, ve Francii. Muzeum Baccarat je zde rozděleno do 4 sekcí včetně technické části, která umožňuje odvyprávět návštěvníkům svou historii a odhalit tajemství výroby křišťálu.

2 Rue des Christalleries
541 20 Baccarat, Francie

Crystal Heritage - oficiální partner Baccarat pro Českou republiku