Přeskočit na obsah

Jaime Hayon

U Jaimeho se se slovem "klenot" setkáváte neustále. A termín "klenot" je právě tím, co tohoto umělce a designéra charakterizuje nejlépe.

Tento dobrodruh designu objímá život s mimořádnou tvůrčí chutí. Má okamžitou empatii pro své nejbližší a nejdražší a je až nakažlivě vitální. Ve vteříně přechází z jednoho jazyka do druhého. Umí vést hovor současně v angličtině, francouzštině, stejně jako v italštině i španělštině, a to vše s nenucenou lehkostí.

Jamie se narodil v Madridu, ale celý svůj život je neustále na cestách za novými poznáními, kulturou a inspirací. Tvorba Jaimeho vychází z paradoxů inspirace, ve kterých se překrývají vůně, zvuky, jazyky a jeho vize z dětství.

Jeho počáteční a posléze velmi úspěšná spolupráce s Baccaratem dala nejprve vzniknout limitované kolekci nádob "Crystal Candy", které si pohrávají s kontrasty mezi průzračným křišťálem a jemnou strukturou keramiky. Na tuto úspěšnou kolekci navázala další řada nádob na cukrovinky ZOO, tentokrát s motivy zvířat. Medový medvěd, Mátová kachnička, či Červená opice, si získali srdce všech milovníků neotřelého a originálního designu. Logickým vyústěním této zdařilé kolekce je navazující soubor lamp a osvětlení "Candy Lights".

Crystal Heritage - oficiální partner Baccarat pro Českou republiku