Přeskočit na obsah

Mathias

Od zrcadel a osvětlení přes stolní servis až po nábytek, jeho představivost dává obyčejným objektům naprostou unikátnost.

Poetický, impulzivní, charizmatický...i tak by se dal Mathias charakterizovat. Již více jak 20 let je známý nejen pro svůj inteligentní pohled na tvorbu a rozmanitost, ale také pro využívání symbolických objektů. Absolutně tak vyniká svým pojetím estetiky, které se setkává s neobyčejným úspěchem.

Pro Baccarat začal Mathias pracovat v roce 1996 a jeho prvotinou byla kolekce « Rencontres ». Ta byla tak úspěšná, že byly veškeré kusy z této edice téměř okamžitě vyprodány.

Po úspěchu s první kolekcí se stalo pouto mezi Mathiasem a nejprestižnější krystalérii světa ještě silnější. Nebylo pochyb o tom, že na sebe nenechá další počin dlouho čekat. Kolekce Mille Nuits, která následovala, je pro Mathiase zcela osobní. Je totiž ztělesněním jeho pohádkových výjevů z dob, kdy ještě jako dítě pobýval se svým dědečkem v Sýrii a v Turecku. Mille Nuits je esencí vesmíru, kde světla a odlesky evokují legendární atmosféru Středního východu.

Crystal Heritage - oficiální partner Baccarat pro Českou republiku